1397/11/24 چهارشنبه

هفدهمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت متبوع

دکتر دژپسند در هفدهمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت اقتصاد : تنگ نظری ها باعث خروج سرمایه انسانی کارآمد و ارزشمند از عرصه خدمت نشود

هفدهمین نشست شورای هماهنگی حراست‏های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیران کل دفاتر مرکزی حراست‏های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی، اعضای شورای هماهنگی حراست‏های وزارت اقتصاد در استان‏های قم و البرز، رئیس، معاونین و مدیران مرکز حراست برگزار شد.

     این نشست برای ارایه گزارش اقدامات شورا توسط رئیس و دبیر شورا، همچنین رؤسای کمیته‏های مالی، بانکی، بیمه‏ای و حفاظت فناوری اطلاعات به وزیر محترم و اخذ رهنمود از  وزیر، عصر روز سه شنبه 16/11/97  برگزار  شد.

     در این نشست وزیر محترم ضمن تبیین اهمیت و حساسیت‏های حراست‏ها در مقابله با مفاسد و حفاظت از سرمایه انسانی تاکید نمودند که حراست‏ها عیون نظام و در این وزارتخانه عیون وزارتخانه هستند. امروز کارکرد و مسئولیت شما از هر زمان دیگر سنگین‏تر است. انتظار می‏رود این عیون آنچه را که هست به درستی ببینند نه مسئله کوچک را بزرگ ببینند و نه مسئله بزرگ را کم اهمیت، بویژه در مورد سرمایه انسانی، حراست‏ها باید مراقب باشند که سرمایه انسانی کارآمد و ارزشمند به دلیل تنگ نظری‏ها از عرصه خدمت خارج نشوند، همچنین عوامل انسانی ناکارآمد که تبحر و انگیزه خدمت به مردم ندارند در مصدر امور منابع بیت‏المال را هدر ندهند.

وزیر اقتصاد:

اگر حراست در تعیین صلاحیت مدیری دقت نکند و آن مدیر به سمتی برود که نتواند از منابع بهره‏برداری بهینه نماید و منابع را هدر دهد، حراست باید پاسخگو باشد.

در این نشست آقای صالحی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست به عنوان رئیس شورا گزارشی از اقدامات شورا به وزیر محترم ارایه داده و بیان داشتند حراست‏ها با اتخاذ رویه هم افزایی و هم گرایی در دفاع اقتصادی، مسئولیت‏های مهمی  پذیرفته و به شایستگی مشغول ایفای این مسئو لیت‏ها می‏باشند. ایشان همچنین ضمن بر شمردن موفقیت‏های جمهوری اسلامی برای عبور از چالش‏های اقتصادی که دشمن ایجاد نموده این موفقیت‏ها را از الطاف الهی، عنایات قدسی ائمه هدی علیهم السلام، هدایت مقام معطم رهبری (حفظه الله) و تدابیر دولت قلمداد نمودند.."        

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد.
^